Afișări pe tema:
Sedinta de lucru

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 23 noiembrie 2022

23/11/2022

În sala de Consiliu „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 23 noiembrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. S-au aprobat numiri de noi preoți pe posturile declarate vacante din cadrul Eparhiei. S-au aprobat mișcări de personal neclerical și măsuri pentru îmbunătățirea activității pastoral […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 16 noiembrie 2022

16/11/2022

În sala de Consiliu „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 16 noiembrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. S-a aprobat avizarea Protocolului de Parteneriat Educațional/ Cooperare,  încheiat între Parohia Sfântul Ilie – Slobozia și Liceul de Arte Ionel Perlea – Slobozia, având ca […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 9 noiembrie 2022

09/11/2022

În sala de Consiliu „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 9 noiembrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie. S-au aprobat mișcări de personal neclerical și măsuri pentru […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 2 noiembrie 2022

02/11/2022

În sala de Consiliu „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 2 noiembrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. S-a luat act de rezultatele Examenelor de capacitate preoțească și de selecționare pentru mediul urban, desfășurate în sesiunea octombrie 2022. În urma examenului de capacitate […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 19 octombrie 2022

19/10/2022

În sala de Consiliu „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 19 octombrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu.      Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie.      S-a acordat arhierasca binecuvântare în vedrea avizării […]

Citește tot

Posturi vacante de preot în Episcopia Sloboziei și Călărașilor – OCTOMBRIE 2022

18/10/2022

Citește tot

S-a aprobat organizarea procesiunii cu „Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului” de la Schitul Pocrov

12/10/2022

În sala de Consiliu „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 12 octombrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. S-a acordat arhiereasca binecuvântare pentru organizarea și buna desfășurare a procesiunii cu „Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului” de la Schitul Pocrov, Mănăstirea Neamț, […]

Citește tot

S-a aprobat organizarea Conferinței de toamnă, cu tema – Anul omagial al rugăciunii în viața Bisericii și a creștinului

04/10/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc marți, 4 octombrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. S-a acordat arhiereasca binecuvântare pentru organizarea Conferinței de toamnă, din luna noiembrie 2022, titlul va fi „2022 – Anul omagial al rugăciunii în viața Bisericii și […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 27 septembrie 2022

27/09/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc marți, 27 septembrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie. S-a acordat arhiereasca binecuvântare pentru realizarea unei pagini de Facebook […]

Citește tot

7.000 lei pentru mai multe cazuri medicale, aprobați în ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial

07/09/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 7 septembrie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Prin Asociația „Matei Basarab” au fost aprobate sume în valoare de 7000 lei pentru mai multe cazuri medicale deosebite. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic […]

Citește tot

Cele mai recente articole

Aplicații puse la dispoziție

Toate
Știri
Transmisiuni
Unelte
Cereri și Formulare
Îndrumător
Publicații
Din Arhive
Colinde TV
Colinde TV
Filme
Filme
Știri Seminar și Asociații
Știri Seminar și Asociații
Calendar Ortodox și Citiri Zilnice
Calendar Ortodox și Citiri Zilnice
Pelerini în Eparhie
Pelerini în Eparhie
Știri din Protopopiate
Știri din Protopopiate
Publicații Eparhiale
Publicații Eparhiale
Site-ul nostru, în perioada 2010-2021
Site-ul nostru, în perioada 2010-2021
Site-ul nostru, așa cum era în 02.01.2008
Site-ul nostru, așa cum era în 02.01.2008
Site-ul nostru, așa cum era în 08.03.2005
Site-ul nostru, așa cum era în 08.03.2005
Site-ul nostru, așa cum era în 04.10.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 04.10.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 18.07.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 18.07.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 26.10.2001
Site-ul nostru, așa cum era în 26.10.2001
Cerere Examen Titularizare
Cerere Examen Titularizare
Cerere Binecuvântare Seminar
Cerere Binecuvântare Seminar
Cerere Binecuvântare Facultate
Cerere Binecuvântare Facultate
Cerere Binecuvântare Atestat
Cerere Binecuvântare Atestat
Live Episcopie
Live Episcopie
Live Urziceni
Live Urziceni
Live Mavrogheni
Live Mavrogheni
Calculator
Calculator
Știri Centrul Eparhial
Știri Centrul Eparhial
Știri din Parohii și Mănăstiri
Știri din Parohii și Mănăstiri
Toate știrile din Eparhie, la un loc
Toate știrile din Eparhie, la un loc