Afișări pe tema:
Sedinta de lucru

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 23 iunie 2022

23/06/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc joi, 23 iunie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie. S-au aprobat măsuri pentru îmbunătățirea activității pastoral – misionare și […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 21 iunie 2022

21/06/2022

Sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, în Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 21 iunie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial. S-au aprobat mișcări de personal clerical în cadrul parohiilor Eparhiei.

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 15 iunie 2022

15/06/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 15 iunie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie. S-au aprobat mișcări de personal neclerical în cadrul Eparhiei. S-au […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 31 mai 2022

31/05/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 31 mai 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie. S-au aprobat mișcări de personal neclerical în cadrul mănăstirilor Eparhiei. […]

Citește tot

Permanența Consiliului Eparhial din data de 25 mai 2022

25/05/2022

Sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, în Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 25 mai 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial,. Preoții  și stareții mănăstirilor din Eparhia noastră au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale și mănăstirile din Eparhie: – executarea  lucrărilor de […]

Citește tot

Noutăți privind obținerea dispensei pentru săvârșirea Sfintei Taine a Cununiei și Botezului

18/05/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 18 mai 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie: – includerea unei biserici parohiale în Programul Național de Construcții […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 11 mai 2022

11/05/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 11 mai 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie: – construirea unei capele mortuare în partea de SV a […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 4 mai 2022

04/05/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 04 mai 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin tehnic pentru mai multe lucrări la bisericile parohiale din Eparhie: – achiziționarea a 55 de strane noi, din lemn de […]

Citește tot

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 28 aprilie 2022

28/04/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 28 aprilie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. S-au acordat ajutoare financiare pentru mai multe cazuri medicale deosebite. S-au aprobat mișcări de personal neclerical în cadrul mănăstirilor Eparhiei. Preoții Eparhiei noastre au solicitat sprijin […]

Citește tot

Finanțare în valoare de 3.500 lei pentru cazurile sociale

13/04/2022

În Sala Consiliului „Matei Basarab” din cadrul Centrului Eparhial a avut loc miercuri, 13 aprilie 2022, ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial, sub președinția Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu. Sectorul Patrimoniu a propus spre aprobare trei dosare, privind începerea lucrărilor de pictură din nou la trei biserici parohiale din Eparhie. Patruzeci de cazuri sociale din […]

Citește tot

Cele mai recente articole

Aplicații puse la dispoziție

Toate
Știri
Transmisiuni
Unelte
Cereri și Formulare
Îndrumător
Publicații
Din Arhive
Colinde TV
Colinde TV
Filme
Filme
Știri Seminar și Asociații
Știri Seminar și Asociații
Calendar Ortodox și Citiri Zilnice
Calendar Ortodox și Citiri Zilnice
Pelerini în Eparhie
Pelerini în Eparhie
Știri din Protopopiate
Știri din Protopopiate
Publicații Eparhiale
Publicații Eparhiale
Site-ul nostru, în perioada 2010-2021
Site-ul nostru, în perioada 2010-2021
Site-ul nostru, așa cum era în 02.01.2008
Site-ul nostru, așa cum era în 02.01.2008
Site-ul nostru, așa cum era în 08.03.2005
Site-ul nostru, așa cum era în 08.03.2005
Site-ul nostru, așa cum era în 04.10.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 04.10.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 18.07.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 18.07.2003
Site-ul nostru, așa cum era în 26.10.2001
Site-ul nostru, așa cum era în 26.10.2001
Cerere Examen Titularizare
Cerere Examen Titularizare
Cerere Binecuvântare Seminar
Cerere Binecuvântare Seminar
Cerere Binecuvântare Facultate
Cerere Binecuvântare Facultate
Cerere Binecuvântare Atestat
Cerere Binecuvântare Atestat
Live Episcopie
Live Episcopie
Live Urziceni
Live Urziceni
Live Mavrogheni
Live Mavrogheni
Calculator
Calculator
Știri Centrul Eparhial
Știri Centrul Eparhial
Știri din Parohii și Mănăstiri
Știri din Parohii și Mănăstiri
Toate știrile din Eparhie, la un loc
Toate știrile din Eparhie, la un loc