Episcopia
Sloboziei și Călărașilor

Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 24 noiembrie 2021
Citește articolul
Ședința de lucru a Permanenței Consiliului Eparhial din data de 24 noiembrie 2021

Concert de colinde la parohia Buzoieni

În prima Duminică după prăznuirea Sfântului Ierarh Nicolae, ocrotitorul parohiei noastre, în data de 8 decembrie 2013, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, parohia Buzoieni a organizat în incinta Căminului Cultural din parohia noastră, Concertul de colinde tradiţionale „Colindul sfânt şi bun”- Ediţia I.

La acest concert au participat copiii Grupului de colindători “Sfântul Nicolae”, al parohiei, Corala preoţească „Sfântul Andrei Criteanul”, a Protopopiatului Lehliu, precum şi Grupul de colindători „Datina românească”, din cadrul Asociaţiei Tradiţia Românească din Bucureşti.

Sala cu o capacitate de peste 200 de locuri a devenit neîncăpătoare. La acest eveniment au luat parte şi oficialităţi din cadrul Primăriei Lehliu, paza şi protecţia fiind asigurate de către Jandarmeria Română, prin personalul din raza judeţului Călăraşi.

Din Arhive
Mai jos poți vedea variantele site-ului www.sf-esc.ro, cu întreg conținutul și funcționale, așa cum au apărut ele în timp, începând cu lansarea primului site în anul 2001.