2 IULIE 2018-ZIUA COMUNEI ŞTEFAN CEL MARE

Luni, 2 iulie 2018, cu ocazia prăznuirii Sfântului Voievod Ştefan cel Mare, ocrotitorul comunei noastre, în Biserica parohială s-a săvârşit Sfânta Liturghie de către preoţii slujitori ai parohiei, împreună cu preoţii din parohiile vecine.

La Sfânta Liturghie au participat şi autorităţile locale în frunte cu domnul primar Nicolae Pandea şi credincioşi ai parohiei noastre. După Sfânta Liturghie am săvârşit parastasul pentru ctitorii şi binefacătorii adormiţi întru Domnul. Domnul profesor Gheorghe Fianu împreună cu un grup restrâns de copiii a susţinut un program artistic în cinstea Sfântului voievod Ştefan cel Mare. După terminarea programului artistic toţi cei prezenţi au luat parte la o agapă frăţească în trapeza parohiei.

A consemnat preot paroh Buliga Ionel-Gabriel


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...