Sărbătorind copilăria, în data de 31 mai 2019, s-a desfășurat a patra ediție a cupei „Sfântul Gheorghe” la fotbal, pe terenul din localitate.
A devenit o tradiție ca în fiecare an, Parohia Dor Mărunt II – Sfântul Gheorghe să cheme la întrecere copiii din școlile gimnaziale din satul Dor Mărunt, cultivând astfel competiția, prietenia și fair-playul între participanți.
Premiile competiției au fost oferite de către parohia Dor Mărunt II – Sfântul Gheorghe, iar suportul material al acestora a aparținut preotului paroh Ion ZAMFIRA , ajutat de colegii preoți Cosmin MINEA și Sorin STAICU.
În afară de cupele oferite, participanții au primit: echipa de pe locul întâi – 210 lei, echipa de pe locul al doilea – 140 lei, echipa de pe locul al treilea – 70 lei.
Mulțumim preacucernicului părinte Protopop Mihail Zotta pentru participare, doamnei director, Mariana STAN, domnului Mircea IANCU, profesor de sport și tuturor cadrelor didactice și așteptăm cu interes anul viitor cu echipe din ce în ce mai bune!
Preot paroh – Ion ZAMFIRA